Новите моменти при декларирането на несъвместимост, имущество и интереси и при установяването на конфликт на интереси по ред на Закона за противодействие на корупцията и отнемане на незаконно придобитото имущество (ЗПКОНПИ) 23 април 2018 г.
гр. София, зала Essence Center, ул. "6- ти септември" 37
Лектори: Катя Станева – адвокат, член на Комисията за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси (КПУКИ) в периода 2011 – 2018 г. Участва като експерт в работни групи на Регионалната антикорупционна инициатива (Regional Anti-corruption Initiative) по създаването на международен инструмент за обмен на информация относно имуществото и интересите на лица, заемащи публични длъжности, както и по създаване на нормативни актове, сред които наредби за енергийната ефективност, Семейния кодекс от 1985 г., законопроекти по закони за изменение и допълнение на Закона за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси (ЗПУКИ), както и на Закона за продиводействие на корупцията и отнемане на незаконно придобитото имущество (ЗПКОНПИ). Като член на КПУКИ участва в провеждането на десетки семинари и обучения по разясняване на конфликта на интереси и декларациите за несъвместимост и интереси на територията на цялата страна.
Паскал Бояджийски - адвокат от Софийската адвокатска колегия. В периода 2011-2018 г. е член на Комисията за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси (КПУКИ). Между 2011 – 2014 г. е член на Централната избирателна комисия. През 2016 г. участва като експерт в работна групи на Регионалната антикорупционна инициатива (Regional Anti-corruption Initiative) по създаването на международен инструмент за обмен на информация относно имуществото и интересите на лица, заемащи публични длъжности. Преминал курс по обучение на оценители на ГРЕКО към Съвета на Европа по прилагането на антикорупционни мерки от държавите-членки. Като член на КПУКИ участва в изработването на Практическо ръководство за идентифициране на конфликт на интереси в Земеделския сектор, издаден от Европейската служба за борба с измамите (OLAF) през м. декември 2015 г.. Участник в работни групи по изработването на законопроекти на закони за изменение и допълнение на Закона за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси (ЗПУКИ), както и на Закона за продиводействие на корупцията и отнемане на незаконно придобитото имущество (ЗПКОНПИ). Като член на КПУКИ участва в провеждането на десетки семинари и обучения по конфликта на интереси и декларациите за несъвместимост и интереси на територията на цялата страна.
ПРОГРАМА
23.04.2018 г. (понеделник) 13.00 – 13.30 ч. Регистрация на участниците 13.30 – 15.00 ч. I.Понятие за конфликт на интереси. Субективен обхват на ЗПКОНПИ. Установяване на конфликт на интереси. Лектор: Паскал Бояджийски 1. Субективен обхват на ЗПКОНПИ: лица, заемащи висши публични длъжност по чл. 6, ал. 1 от ЗПКОНПИ и по §2, ал. 1 от ДР на ЗПКОНПИ. Свързани лица; 2. Правна дефиниция на понятието конфликт на интереси: елементи на общия състав; специални състави на конфликт на интереси. 3. Органи по установяване на конфликт на интереси: КПКОНПИ, органи по избора и назначаването, инспекторати. 4. Процедура по установяване на конфликт на интереси: образуване на производство – основания; действия по изясняване на релевантните обстоятелства; решение – съдържание. 5. Влизане в сила на решението, последици. 15.00 - 15.30 ч. Кафе- пауза 15.30 - 17.00 ч. II. Декларации по ЗПКОНПИ. Превенция на конфликт на интереси. Лектор: Катя Станева 1. Необходимост от деклариране на имуществото и интересите и видове декларации: задължени лица и лица, чието имущество подлежи на деклариране; декларация за несъвместимост и промени в нея – форма и съдържание; декларация за имущество и интереси и промени в нея – форма и съдържание; 2. Органи, пред които се подават декларациите: органи по избора и назначаването; КПКОНПИ. 3. Срокове за подаване на декларациите, санкции и последици: срокове за подаване на декларациите; проверка на декларациите. 4. Способи за превенция: способи, предвидени в ЗПКОНПИ и в други закони. 5. Възможности за превенция по отделните състави на нарушението „конфликт на интереси“. 17.00 ч. Закриване на семинара и раздаване на сертификати
Такса за участие: 130 лв. (без ДДС)
В таксата са включени: зала, лектори, техническо оборудване, учебни материали, кафе- пауза, сертификат за преминато обучение.
Начин на плащане: по банков път За валидна се приема заявка, за която има получени: бланка /форма/ за участие и постъпило плащане по сметката на ТБМ Консултинг ЕООД до 17.04.2018г., или до изчерпване на местата в залата!!! В основание на плащане посочете '' Участие в семинар''
Ако имате нужда от хотелско настаняване, моля свържете се с нас! За повече информация: 0889 416 048, 0888 994 255, 0877 994 255 и 0897 994 255 или Е-мейл адресът e защитен от спам ботове.
Фирма ТБМ Консултинг ЕООД си запазва правото за промени в програмата при непредвидени обстоятелства!!! |